URL Decode1 X-Com'un İzinden Giden Phoenix Point'in Yeni Videosu Çok İyi Görünüyor - Oyun Forum
Kapat

X-Com’un İzinden Giden Phoenix Point’in Yeni Videosu Çok İyi Görünüyor

Anasayfa Oyun Haberler X-Com’un İzinden Giden Phoenix Point’in Yeni Videosu Çok İyi Görünüyor

X-Com serisinin yaratıcısı Julian Gollop’un, X-Com’un ruhani takipçisi olarak nitelendirdiği Phoenix Point yaklaşık iki senedir geliştirilmekte olmasına rağmen şimdiye kadar oynanışla ilgili çok az görüntü gördük. Bu durum değişmek üzere çünkü Gollop PC Gamer Weekender’de oyunun en yeni versiyonunun demosunu da yanında getirmişti ve oyunun tek kelimeyle müthiş göründüğünü söylemem lazım.

Phoenix Point elbette X-Com’un izinden gittiği için aynı o seri gibi sıra tabanlı bir strateji oyunu ama işin içine biraz da Fallout mekaniklerinin katıldığını söyleyebiliriz. Oyunda düşmanların farklı uzuvlarına nişan alabilecek, vurarak bu uzuvları kopartabilecek ve böylece düşmanın bazı tür saldırıları kullanamamasını sağlayabileceğiz.

PC Gamer’ın özel olarak yayınladığı bu 17 dakikalık oynanış videosu bize baştan sona bir karşılaşmanın nasıl gerçekleştiğini gösteriyor ve anlatıcısı da bizzat Julian Gollop’un kendisi. Oyunun gerek taktiksel çeşitliliği, gerekse verdiği o yoğun X-Com hissi gerçekten de harika görünüyor. Bu aksiyon dolu görevde karşımıza yalnızca uzaylılar çıkmıyor, kıskaçlı bir boss ile de kapışıyoruz. Doğrudan boss sahnelerine atlamak isterseniz videonun 14. dakikasına geçebilirsiniz.

PC platformu için yayınlanacak olan Phoenix Point’in henüz kesin çıkış tarihi belli değil ama oyunun bu yıl içerisinde çıkması bekleniyor.

 

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir