Menu

Rainbow Six Siege: Operation Para Bellum’un Ayrıntıları Açıklandı

Rainbow Six Siege’in beklenen Pro League finalleri geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti ve biz de sonunda oyuna gelecek en büyük içerik güncellemelerinden olan Operation Para Bellum’la ilgili ayrıntıları öğrenmiş olduk. İçerik aktif olduğunda iki İtalyan operatör ve yeni bir haritayla beraber çeşitli değişiklikler yapılacak. Bu değişikliklerin önemli olanları şu şekilde:

  • Deploy edilebilir mermi geçirmez kameralar
  • Operatör hızı ayarlamaları
  • Echo buff
  • Clubhouse haritasına buff
  • Pick & Ban sistemi

Tabii ki en merak edilen nokta yeni operatörler Alibi ve Maestro’nun ne gibi özelliklere sahip olduğuydu. Alibi holografik decoy atabilen özel bir güce sahip. Üç adet bulunan bu decoy, Alibi’nin kopyasını oluşturuyor. Bu kopya, decoy’un atıldığı yerde sabit bir şekilde bulunuyor ve Alibi’nin kendisine göre daha az detaylandırılmış bir halde. Aynı zamanda decoy her zaman Alibi’nin varsayılan kıyafetini giyip Storm SMG kullanıyor. Saldıran oyuncu, decoy’un kendisini bir mermi ile patlatabiliyor; ancak bu kendisinin haritada gözükmesine sebebiyet veriyor. Oldukça kullanışlı bir özellik gibi geldi bana. Bu özelliğe anti olarak Twitch, Thatcher veya Glaz’ın özelliklerini kullanmak mantıklı bir hareketmiş.

3-hız, 1-zırh özelliğine sahip Alibi, Mx4 Storm submachine gun, ACS12 pompalı tüfek, Bailiff 410 revolver ve Keratos .357 revolver silahlarını kullanabiliyor. Bailiff, revolver olmasına rağmen pompalı tüfek mermisi kullanıyor. ACS12 tüfeği ise oyundaki ilk tam anlamıyla otomatik olan pompalı tüfek olacak.

Maestro’nun özel silahı ise Evil Eye adında duvara monte edilen kameralı bir silah. Mermiden etkilenmeyen silah dumanların içinden görebildiği gibi lazer ışınları da atıyor. Evil Eye’dan kurtulmak için ya patlayıcı kullanmanız gerekecek, ya da o duvarı tamamen yok etmek. Bir ihtimal de Sledge yani balyoz kullanmak. Thatcher ve Twitch, Evil Eye’ı geçici olarak kullanılamaz hale getirebiliyor. Düşmanları da işaretleyebilen Evil Eye’ın kepengi açması halinde mermi ve yakın saldırılar artık kendisine zarar verebiliyor. Kepenk açılmadan Evil Eye sadece kamera görevi yapıyor. Maestro Evil Eye’dan iki adet kullanabiliyor.

Operation Para Bellum, haziran ayında oyuna dahil olacak. 22 Mayıs itibariyle de PC için test sunucularında aktif olacak. Aşağıdaki iki videodan da bu iki operatörün oynanış videolarını seyredebilirsiniz.

Alibi:

Maestro:

No comments

Bir Cevap Yazın

Video of the day