Pubg Harita Seçimi Geliyor!

0
49

Sonunda PUBG’ye harita seçimi özelliği getiriyoruz. Tüm dünyadan oyuncular harita seçebilme özelliğinin oyuna eklenmesini istiyordu. Elbette oyuncularımızın isteklerine son derece önem veriyoruz; fakat PUBG’ye bir değişiklik getirirken çok dikkatli davranmak zorundayız. Harita seçiminin oyuna gelmesi bizim için birkaç soruyu da beraberinde getiriyordu:

1) Harita seçiminin getirilmesi belli sunucular ve modlar için çok uzun eşleştirme zamanları ile sonuçlanabilir mi?

Bizim için en önemli sorun buydu. Uzun bir tartışma ve araştırma sürecine ihtiyaç duyuyordu. On milyonlarca maçı analiz ederek ve bu veriyi sunucu ve mod için ayırarak harita seçiminin oyuna getirilmesinin kimse için bir dezavantaj olmayacağından emin olmalıydık.

2) Farklı bölgelerdeki oyuncuların farklı istekleri ve oyun stilleri var, harita seçiminin getirilmesi herkes için nasıl mantıklı bir şekilde getirilebilir?

Bu sorun için tüm dünyadan gelen geri dönüşlerinizle harita seçimi tasarımımızı birçok kez silip baştan yaptık. Sonunda, eşleştirme için sorun çıkarmayacak bir harita seçimi versiyonu yarattık. Tabii ki hala bu yeni özelliği göz altında tutacağız ve yeni haritalar da eklendiğinden tekrar gözden geçireceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here