URL Decode1 Mafia III “Stones Unturned” İncelemesi (PlayStation 4) - Oyun Forum
Kapat

Mafia III “Stones Unturned” İncelemesi (PlayStation 4)

Anasayfa Oyun İncelemeleri Mafia III “Stones Unturned” İncelemesi (PlayStation 4)
80% Ortalama Puan

Değerlendirme

Artıları: Donovan'ın geçmişini öğrenmek. Sayko bir düşman.Oldukça detaylı Vietnam Ormanları. Yeni silahların oyuna zevk katması. Eksileri: Az da olsa FPS düşüşleri. Yapay zekada açıklar.

Senaryo
%80
Yeni Araçlar
%90
Yeni Kıyafet
%70
Yeni Görev
%70
Yeni Silahlar
%90
Yeni Oyun Mekanikleri
%80

Sen bana çok rahatsızlık verdin babacım, bir git ya…

Stones Unterned” incelememize, tüm incelemelerimde olduğu gibi, Mafia serisinin en iyi tarafı olan senaryo ile başlamak istiyorum. Oyunumuza, New Bordeaux’un eski sokaklarında, kadim dostumuz, CIA ajanı John Donovan’ı ziyaret ederek başlıyoruz. Donovan’a “Hayırdır?” demeye kalmadan, “Villa del Mar isimli bir Küba restoranında, eski bir arkadaşımla buluşacağız.” diyor ve yola koyuluyoruz. Aramızdaki iğneleyici ve hoş esprilere, elbette devam ediyoruz; büyükannenin bu arabayı benden daha hızlı kullanabileceğini düşünüyorsan çağır, gelsin Donovan!

Bahsettiği arkadaşı Marshall ile buluşuyoruz; Marshall, “Duyduğuma göre, Aldridge yakınlarda takılıyor; Kübalı bir barmenden duydum, barmenin adı Balmana’ydı.” diyor. Donovan, “Aldridge” ismini duyunca pek memnun olmuş gibi durmuyor ve hemen barmenin çalıştığı mekanın önünde bitiveriyoruz. İçerisi kan gölü… Sanırsınız “The Expendables” seti. Üst kata çıkıyoruz ve aradığımız barmeni buluyoruz; ama o biraz şey… ölü. Donovan’ın anlattığına göre Balmana, savaşta Küba pilotuydu. CIA tarafından yakalandığında, bildiği her şeyi öttü ve CIA korumasının altına girdi; hayatını da bir barmen olarak devam ettiriyordu. Ancak söylediğim gibi, şu anda karşımızda ve ölü. Oyun hikayesi boyunca sakin ve rahat bir izlenim veren Donovan, her zamankinden farklı; “Aldridge” ismini duyduğu andan beri gergin ve stresli. Tam sohbet ederken yerdeki masanın altından biri fırlayıp koşmaya başlıyor; peki biz kovalamazsak olur mu?! Tabi ki hayır. İşte olay tam burada başlıyor.

Donovan’ı geren şey ne? Aldridge neyin peşinde? Lincoln’ün viskisini kim içti?! Bütün bu soruların cevaplarını, oyunun ilerleyen dakikalarında, oyun haritasında bulunmayan Vietnam Ormanları’na kadar uzanan hikayede öğreniyoruz. Hayır hayır, birini söylemek istiyorum; spoiler sayılmaz. Aldridge… Donovan’ın onunla ilgili açıklaması şöyle, “O, dünyayı bizim gördüğümüz gibi görmez. Onun için emir yok, çiğnenemeyecek kural yok ve istediğini almak için yapamayacağı şey yok.” Anladığınız üzere, Aldridge ve Donovan’ın bir geçmişi var ve Donovan’ın onu sevdiği, pek söylenemez. Amacımız, Aldridge’yi bulmak, planını öğrenmek ve onu durdurmak. Çok basit değil mi?(!)

John Donovan, Vietnam’da düşmana karşı, omuz omuza çarpıştığımız eski bir dostumuz olduğu için hatırı bizde oldukça fazla. Ana oyun boyunca bir dediğimizi, iki etmediği de göz önünde bulundurulursa “O nereye, biz oraya!”

Yenilikler

Her ne kadar oyunun tamamını, yayıla yayıla anlatmak istesem de spoiler vermeden anlatabileceklerim bu kadardı; üzgünüm. Özel istek olmadığı sürece, bu tarz çılgınlıklar yapmıyorum. Yavaş yavaş yeniliklere geçiş yapalım.

Araçlar

Defalarca kez söylediğim gibi Mafia, araçlar konusunda oldukça zevkli ve başarılı bir yapım. Sadece arabalar sayesinde bile kendinizi 1968 Amerika’sında hissedebilirsiniz. Oyunda araçlar 4 ana başlığa ayrılıyor; spor, arazi, sokak ve lüks tipi araçlar. Bu DLC paketiyle birlikte, oyuna toplamda 4 araç eklenirken 2’si sokak tipi araçlara, biri lüks araçlar sınıfına eklendi. Bir diğeri ise sadece görev içi kullanılan bir araç.

Lüks Araçlar Sınıfına Eklenenler:

  • De’Leo Stiletto

 

Sokak Tipi Araçlar Sınıfına Eklenenler:

  • Bulworth-Mohican-Scout
  • Griffin Borneo Sport
İÇERİĞİ BEĞENDİN Mİ?
0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir